Решено жить!

Кто не стоит на месте, кто торопится прочувствовать и осознать мир, кто принимает все, что с ним происходит: ЖИВЕТ!!! Решено – жить! И кто бы, что не говорил…

Три дні свідомого ґендерного рівноправ’я (ФОТО)

  З 24 по 26 жовтня обласний благодійний фонд «Гендер Зед» за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні провів триденний навчальний тренінг для представників студентства факультетів журналістики та вже практикуючих медіа фахівців та фахівчинь.

Захід був присвячений питанням ґендерної нерівності та правам жінок і відбувався у сакральному місті Запоріжжя — на острові Хортиця. До підбору місця проведення тренінгу організатори підійшли вельми креативно, тому що сама локація готелю змушувала розгвинтити багатовіковий стереотип про те, що раніше жінкам не було місця у колисці Запорізького козацтва — на Хортиці!

Тож творча спільнота у кількості більше двадцяти осіб, ранком 24 жовтня, прибула до готелю «Пектораль».

 https://pp.vk.me/c623831/v623831655/6691/Ws8-miW-zxs.jpg

Сучасна українська реальність є такою, що чимало осіб або ж не сприймають жіночий рух, або ж ставляться до нього як чогось абстрактного, того, що їх не стосується. Та все ж за віки постійної активної боротьби жіночий рух зробив права жінок більш окресленими. Тому завдання тренерок та тренерів на цьому амбітному проекті полягало саме в тому, щоб зробити їх більш досяжними задля широкого загалу. А медійна спільнота якраз є надважливою у формуванні суспільної думки.

https://pp.vk.me/c619218/v619218655/1b262/aSW6znGSADk.jpg

Теоретична частина тренінгу була спланована таким чином, щоб присутні зрозуміли різницю у поняттях «гендер» та «стать». Далі були розглянуті питання формування конструкту ґендерних стереотипів. Віце-президентка Харківської Громадської організації «Сфера» та одна з тренерок Школи, Анна Шаригіна зосередила увагу присутніх на проблемі надання рівних прав, а головне рівних можливостей, адже за її словами – декларування рівних прав між жінкою та чоловіком, не є гарантією рівних можливостей для жінок.

Під час роботи присутні мали змогу дізнатись що таке ґендерна дискримінація та сфери її прояву. Спілкувались про те: як конструюється ґендер, як зароджуються ґендерні стереотипи в сім’ї, на роботі, в суспільстві, яким є зв’язок між ґендерними стереотипами, дискримінацією та насиллям над жінками. На останок була змога відпрацювати отримані знання у практиці вживанні ґендерованої мови.

Протягом трьох днів, дівчата та хлопці, що були присутні на тренінгу, мали змогу самовиразитись, гаряче подискутувати та поринути у творчу атмосферу, яка була для професійно спланована.

https://pp.vk.me/c623831/v623831655/66a3/qk-RhSxIa9w.jpg

Теоретична частина органічно переходила до кави-брейків, руханок і знову повертала до проблем гендерних відношень у суспільстві.

Як кінцевий продукт від отриманої інформації, двома творчими командами було створено соціальні відео на актуальні проблеми сьогодення: боротьби з подвійними стандартами та із патріархальністю системи.

https://pp.vk.me/c623831/v623831655/66fd/iPTB4zbtTwg.jpg

Варто зазначити, що організатори постійно підтримували створення відеороликів креативних леді та джентльменів наявністю професійної техніки та образотворчих засобів.

https://pp.vk.me/c623831/v623831655/677b/F1ykILMQrsE.jpg

Усі амбіції акторок та режисерок підкріплювали цілодобовим усвідомленням того, що створений доробок вартий червоної доріжки і якнайменше статуетки “Оскара”, а щонайбільше – Золотої пальмової гілки.

При фінальному перегляді відзнятих відео, а згодом, дискусії по отриманим враженням, присутні мали змогу поринути у висвітлену проблему та виказати особисте ставлення до неї.

https://pp.vk.me/c623831/v623831655/6916/-KNZB4A27pU.jpg

Після урочистого підбиття підсумків, вручення сертифікатів та навчальної літератури по темі, вже майже породичалі “школярки та школярі” толерантно та зі смутком роз’їхались по домівках. Зі сталим усвідомленням того, що права людини існують не для когось окремо, а для кожної та кожного з нас!

П.С.   Знайдіть трохи часу та перегляньте наші доробки. Разом ми в змозі багато чого змінити!

https://www.youtube.com/watch?v=Pv-P8zaGQf0

https://www.youtube.com/watch?v=2Ta0HRYnBaQ

ОЛЕНА ЖУЛАНОВА

Та, якій пощастило бути там

Advertisements

Single Post Navigation

One thought on “Три дні свідомого ґендерного рівноправ’я (ФОТО)

  1. Сповіщення: Три дні свідомого ґендерного рівноправ’я » Творча група "Своєрідне Коло"

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: